Kudy z nudy? :D

12. února 2013 v 13:39 |  My life...
Takže, jestli nemáte rádi zamyšlení jiných lidí, tak se každopádně tomuhle článku vyhněte hodně velkým obloukem.
Tak nějak přemýšlím, kudy z nudy :D Za chvíli si asi půjdu číst, a podporovat svou závislost na Ikariamu, ale teď se trošku rozepíšu o tom, co se mi posledních pár dní honí hlavou.
Řekněme, že uvažuju o spoustě věcí, prostě pořád, neustále o všemožných kravinách. Ale včera mě napadlo takové souvětí a něco se mi na něm hrozně líbilo. A postupně v něm stále hledám význam :)

Tvářící se jako láska, stojí nenávist v růžových šatech, a jen ten, kdo je pozorný, si všimne krásné lásky stojící vedle, leč v roztrhaných šatech.

Svým způsobem by někdo mohl říct, že se tu snažím naznačit typické ''Na vzhledu nezáleží'', ale to není pravda.
Jedná se o to, že mnohdy láska je jinde, než ji hledáme, ačkoliv je blízko. Že se do někoho zamilujeme, ale nemilujeme jeho, milujeme někoho kým se zdá být, vlastně tedy skutečnou tvář osoby ani neznáme, a někdo, kdo se zdá být ze začátku nezajímavý, může být ta láska. To je výhoda vztahu lidí, kteří bývali kamarádi. Už před sebou nemusí nic předstírat, protože vědí, jací doopravdy jsou. A tehdy milujete člověka, ne růžové šaty.
Taky jsem přemýšlela o osobním kouzlu. Řekněme, že kolem sebe znám pár lidí, kteří toto kouzlo mají, leč je to nepochopitelné. Prostě se o ně musíte zajímat. Třeba se s nima ani nechcete bavit, nepotřebujete jejich pozornost, nemusíte je pozorovat, ale podvědomě vás něčím uchvacují. Je to podle mě cit, který se dá za lásku zaměnit na určitou dobu, do nějakého ''prozření''. Je ale hloupost tomu přikládat větší význam.
Také mi přijde jako hloupost, když někdo zná někoho sotva pár dní, ale prohlašuje, jak moc danou osobu miluje. Ano, chemie je chemie, ale vždyť za tak krátkou dobu nelze člověka ani poznat. Co když milujeme jen ty růžové šaty? A přesně o tom to je. Znát někoho. Znát ho a tím vidět něco, co je pro ostatní neviditelné. Oni vidí jen ty roztrhané šaty, ale jen někdo vidí tu krásnou osobu v nich. A jen jediný může poznat to souznění.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Poppy Poppy | Web | 12. února 2013 v 21:06 | Reagovat

Je to fakt pěkně napsaný!! o.O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama