7. Den - Jak důležité je podle mě vzdělání

2. května 2013 v 18:30 |  Projekt))
Vzdělání je podle mě jedna z téměř nejdůležitějších věcí v životě. Protože čím dřív si jeho váhu uvědomíme, tím spíš to někam dotáhneme. Vzdělání, na něm ve většině případů závisí povolání a funkce, tím pádem náročnost práce, plat a podobné věci. A od toho už se odvíjí i další možnosti. To, jestli budete jezdit na dovolenou, finanční možnosti taky ovlivňují to, jestli si pořídíte dvě, tři, čtyři nebo vůbec nějaké dítě. Jestli budete bydlet v paneláku, dost možná s nějakými nepříjemnými sousedy, v domě, kde už se tomuto spíš vyhnete, nebo jestli budete vlastnit rodinný dům, kde budete sami a nebude se vůbec s kým dohadovat. Taky se od toho pak bude odvíjet i vzdělání vašeho dítěte, pokud mu třeba nebudete schopni zaplatit studia, na které by chtělo, odrazí se to opět na jeho budoucnosti. Taky finanční možnosti ovlivní jeho rozvoj a začlenění do kolektivu. Naštěvování školky něco stojí, vybavení do školy něco stojí, lyžařské kurzy, ozdravné pobyty, apod. něco stojí.
Tohle je věc, kterou jsem si třeba já uvědomila už někdy na prvním stupni na základní škole. Takže jsem se i snažila mít dobré známky, ale hlavně vnímat učitele, snažila jsem se mít řádné vědomosti. A pak je to víceméně doteď. Narozdíl od mnoha mých vrstevníků, kteří jsou názoru, že škola je na nic. Opravdu mě překvapuje, pokud někdo tento názor zastává i na střední škole. Pak už o něm nemůžu mít jiné mínění než - idiot.
No, povím si s nima za pár let, kam to kdo znás totáhne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 N. N. | Web | 3. května 2013 v 8:08 | Reagovat

Úplně s tebou souhlasím. Mně to od malička říká mamka, že jestli to chci dotáhnout tak daleko, jako to dotáhla ona, že se musím učit. Jako malé dítě jsem si vždycky říkala, že to bude hračka. Ale teď? Nepřijde mi to tak snadný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama