TT - Život ve snu

11. července 2015 v 20:28
Jednou jsme se s jedním mým dobrým kamarádem shodli na větě Každý máme své iluze. Abych to vysvětlila. Kdo skutečně žije skutečný život? Kdo z nás nežije ve snu? Upřímně si myslím, že takových lidí je skutečně málo. Říkáte si teď asi, co je to za nesmysl, že třeba vy ve snu nežijete. Inu, dovolte mi, abych toto tvrzení vyvrátila.

Spousta lidí říká něco o tom, jak žijí naplno. Víte, ono není žít naplno jako žít naplno. Ano, můžete každou chvilku svého života trávit něčím, ale to neznamená, že žijete realitou. Všichni žijeme tím, co se stalo. Stěžujeme si, nebo pochvalujeme minulost, uvažujeme o tom, co jsme mohli udělat jinak. Řešíme, kam za chvíli půjdeme, co budeme dělat za týden, za rok, za dva. Sníme o naší budoucnosti a od určitého věku spíše o naší minulosti.
Život každého z nás je plný kdyby. Co si budeme nalhávat, jsem na tom úplně stejně. Říkám si, co kdybych se tehdy zachovala jinak. Co kdyby se zítra stalo tohle. Jenže skutečně nám má záležet právě na tomhle? Žijeme teď a tady. Žádná kdyby vlastně neexistují, jsou jen v našich hlavách, jsou to naše sny.
Naše společnost je, bohužel nebo bohudík, nastavená tak, že nemáme příliš času na to, abychom uvažovali nad tím, co se děje teď. Pokud nemáte dobře rozplánovaný celý život, neuděláte kariéru, nezaložíte rodinu a celý váš život ztrácí smysl. Možná nepovažujete úvahy a plány za sny, ale čím jiným tedy jsou? Takovou věc ale nezmění jeden jediný člověk, ani dva. Prostě to tak je, a do té doby, než realitu přestaneme vnímat zcela se vlastně nic neděje. Vždyť aspoň když sníme, dokážeme být šťastni.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama